Aktiviteler

Doğa Yürüyüşü

Sağlığı yerinde olan her yaştan insanın rahatlıkla yapabileceği bir spor olan doğa yürüyüşü (trekking) için Sapanca çevresinde ayrı zorluk derecelerinde pek çok parkur bulunuyor. Özellikle Yanık köyünde bulunan parkurlarda dereler, dağ yolları, şelaleler, kaya tırmanışları bulmak mümkün.

ATV Safari

Atv Safari yapmak isteyenler için göl ve off-road parkuru, yamaç parkuru ve dağ parkuru olmak üzere farklı seçenekler bulunuyor. Grup olarak alınması durumunda kendi istediğiniz bir parkurda da yapabilirsiniz.

At Binme

At çiftliğini ziyaret etmek Sapanca’da yapılabilecek güzel etkinliklerden biridir.  Muhteşem doğayı seyredebilir ya da at binebilir, şehrin stresini üzerinizden atabilirsiniz. Acemi binicilere uzman hocalar tarafından binicilik eğitimi verilen çiftlikte yaklaşık 1,5 saat süren orman turları da yapılmaktadır.

Paintball

Ormanlık mesire alanı içinde, ahşap kuleler ve barikatların bulunduğu sahalarda bir seansta 8-14 oyuncu oynayabilmektedir. Mücadeleler profesyonel lisanslı hakemler eşliğinde gerçekleştirilir. Tüm sahalar doğa ile içiçedir ve yürüyüş ve dağ bisikletine de elverişlidir. Oyun sonunda dinlenme için kapalı mekânlar mevcuttur.

Jeep Safari

Tercihiniz Jeep Safari olacaksa Kartepe ve eşsiz güzelliğiyle Soğucak Yaylası’na doğru düzenlenen keşif gezilerine katılabilirsiniz.   4X4 araçlarla tabiatın sınırlarını zorlayın, el değmemiş yerleri keşfedin.

WakeBoard

Sapanca Gölü, sürat teknesi tarafından çekilen bir board üzerinde yapılan wakeboard için an uygun yerlerden biridir. Sapanca Su Kayağı Kulübü bünyesindeki tesisler hafta sonları özellikle İstanbul’dan, Kocaeli’den ve dünyanın çeşitli bölgelerinden gelen wakeboard’cuları ağırlıyor.

Kayak & Kartopu & Kardan Adam

Mevsimin izin verdiği günlerde karlarda yuvarlanmaya davet ediyoruz, elbette dikkatli olmak şartıyla… Kar topu ve kardan adam deyip geçmeyelim, soğuk havada yapılan bu etkinlikler vücuttaki birçok kası çalıştırdığından etkili birer spordur. Atılan topun hedefi bulması, kardan adamı yapmak kadar kartoplarıyla yıkmak da haz verir insana.

Translate »
Sohbet Başlat
Merhaba Size Nası Yardımcı Olabiliriz ?